Otomatik Kepenk Çeşitleri

Otomatik kepenk profillerinin kullanıldığı ürünlerin farklı çeşitleri aşağıdaki gibidir. Ürünlerin kullanım amacı ve özellikleri belirtilmiştir:

  • Standart Kepenk Sistemi:

Mağaza, depo, işyeri gibi alanlar için günde 4-5 açma kapama yapmaya uygun güvenlik amaçlı standart kepenk sistemleridir. Ürünün amacı yoğun kullanım değil, uzun yıllar problemsiz çalışma ve güvenlik sağlamaktır.

  • Yoğun Kullanım Endüstriyel Kepenk Sistemi 380V: 

Giriş çıkışın fazla olduğu, yükleme alanları, soğuk hava depoları, hijyenik alanlar gibi günde 10’dan fazla açılan noktalarda kepenk büyüklüğü fazla ise (16 metrekare ve üstü) 380 volt ile çalışan Endüstriyel Box Motorlar kullanılmaktadır.

  • Az Kullanım Endüstriyel Kepenk Sistemi 220V:

Genellikle büyük kapılar için tasarlanmış, hangar, yükleme alanı gibi sanayi kullanımına uygun çok yüksek kapasiteli motorla donatılmışlardır. Elektrik kesintilerinde manuel zincirle açılma sistemi mevcut olup 400Nm’den 2500Nm’ye kadar kapasitede modelleri mevcuttur.

  • Santral Motorlu Sistemler:

Özellikle galvaniz profillerle kullanılan, yay taslarının motoru desteklediği kepenk sistemidir, küçük ölçülerde kullanımı uygundur. Yoğun kullanımda yay taslarının ve motorun zarar görme olasılığı yüksektir.

  • DC Motorlu Sistemler:

150Nm’ye kadar kapasitesi olup 138 Kg’ye kadar kaldırabilen, kendinden kesintisiz güç kaynaklı ve kumanda sistemli kepenklerdir. Küçük ve orta ölçekte kepenklere uygun olup sık kullanıma uygundur.

  • DC Motorlu Zincirli Endüstriyel Sistemler:

650 Nm’ye kadar kapasitesi olup 350 Kg’ye kadar kaldırabilen, kendinden kesintisiz güç kaynaklı ve kumanda sistemli kepenklerdir. Orta büyük ölçekli, sık açma kapama ve 220 Volt ile çalışacak kapılar için uydundur.