MSP Japon Mekanizma Fotoselli Kapı

MSP JAPON MEKANİZMA FOTOSELLİ RADARLI KAPI SİSTEMİ

·       Tüm uygulama alanlarına uygun estetik mekanizma ve şase tasarımı

·       Güç kesintilerinde ve ilk kurulumda uygulama kolaylığı sağlayan kendi kendine öğrenebilen dijital göstergeli mikro işlemci kontrol ünitesi.

·       Opsiyonel konum seçici veya uzaktan kumanda ile programlanabilir Yaz-Kış-Tam Açık-Tam Kapalı fonksiyon seçebilme özelliği.

·       Güç kesintilerinde 5kg (45-50NM) itme kuvveti ile manuel açılabilme.

·       Japon teknolojisiyle üretilmiş 24V, 55W fırçasız motor özelliği ile sessiz çalışma.

·       Mesafe ayarı yapılabilen yüksek frekanslı sensör.

·       Kapanma sırasında maksimum güvenliği sağlayan ek emniyet fotoseli.

·       Kartlı geçiş, dokunmatik buton, bilgisayar kontrolü, apartman kullanımları için kapı otomatiği ile entegre çalışabilme.

MSP 150 – Fonksiyon

Tek Kanat

Çift Kanat

Kapı Kanat Ağırlığı

<=1*150 kg

<=2*130 kg

Kapı Kanat Genişliği

700 – 1300 mm

600 – 1250 mm

Açılma Hızı

100-500 mm/s (Ayarlanabilir)

100-450 mm/s (Ayarlanabilir)

Kapanma Hızı

100-450 mm/s (Ayarlanabilir)

100-430 mm/s (Ayarlanabilir)

Motor

24V, 55W fırçasız DC motor

Açılma Süresi

0-9 saniye (Ayarlanabilir)

Gerilim

AC 220V 50Hz-60Hz

Ortam Sıcaklığı

“-20 C – 50 C”

MSP 200 – FonksiyonTek KanatÇift Kanat
Kapı Kanat Ağırlığı<=1*200 kg<=2*180 kg
Kapı Kanat Genişliği700 – 1300 mm600 – 1250 mm
Açılma Hızı120-600 mm/s (Ayarlanabilir)120-500 mm/s (Ayarlanabilir)
Kapanma Hızı120-550 mm/s (Ayarlanabilir)120-480 mm/s (Ayarlanabilir)
Motor24V, 55W fırçasız DC motor
Açılma Süresi0-9 saniye (Ayarlanabilir)
GerilimAC 220V 50Hz-60Hz
Ortam Sıcaklığı“-20 C – 50 C”

ÜRÜN VE MONTAJ İLKELERİMİZ 

·       Düzlemsel eksende çalışacak şekilde imal edilmiş olmalı ve müşteri kurum ve kuruluşun isteği doğrultusunda iki hareketli kanat veya iki sabit iki hareketli kanat olarak imal edilmelidir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda tüm profesyonel çözümlere olanak sağlamalıdır.

·       Kanatları ve yan sabitler E profil, U Profil ve H profil konfigrasyonu ile üç ayrı profilin birleşiminden oluşmalıdır. Hareket fazlalığından dolayı çıtalı kanat sistemi kullanılmamalıdır. Çıtalı profil sisteminin yaratacağı olumsuz durumlara imkan tanınmamalıdır.Fotoselli kapı kanatlarında kullanılan alt ve üst baza profil kesiti H seklinde imal edilmeli , profil et kalınlığı 3 mm olmalıdır.Alt baza profilinde fırça kanalları olup kapının kapalı olması durumunda içeriye toz kir vs girişi fırça ile engellenmelidir.  Dikme profilleri ise E ve U şeklinde olup minumum et kalınlıkları 3 mm olarak imal edilmelidir.

·       Elektronik ve mekanik kısmının dış kaplaması ve kanatların ana taşıcısı olan fotoselli kapı şasesinin et kalınlığı minimum 2.75 mm olup içerisinde kablo kanalları bulunmalıdır. Kablo kanallarına eklenen kablo klipsleri vasıtası ile otomatik kapının içerisinde bulunan kablolar gizlenmeli,kopma sonucu kısa devre ve diğer problemlere imkan tanınmamalıdır.

·       Şasesinin alüminyum veya diğer yüzeylere birleşim uzunluğu min.17 cm olmalıdır.Alüminyum şase bağlantı yapılarak yüzeye minimum 6 ( altı ) ad. Vida ile vidalanıp sabitlenmelidir.

·       Şasesinin kanatla birleştiği bölümlerde toz vs girişini engelleyecek fırça kullanılmalıdır.

·       Otomatik kapı kanat profilleri geri dönüşüm alüminyumlardan imal edilmemelidir. Fotoselli kapıların tüm alüminyum profilleri RAL renk kataloğundan seçilecek herhangi bir renge boyanabilecek özellikte olmalıdır.

·       Otomatik kapılarda 4 mm kalınlığında iki camın özel pvb malzeme ile yapıştırılması suretiyle oluşturulan 4+4 Lamine cam kullanılacaktır. Kullanılacak cam ile alüminyum kanat malzemesi arasına uygulanacak silikon antibakteriyel özellikte olmalıdır.

·       Fotoselli kapıların şase kapakları ses izolasyonu sağlayacak şekilde tasarlanmalıdır. Şase kapağının et kalınlığı minimun 2.15 mm olmalıdır.
Belirtilen farklı bir giriş sistemi uygulanmadığı sürece otomatik kapılarda kullanılacak giriş uyarı sistemleri iki adet sensor ( iç ve dış )olacaktır. Isı hareketine duyarlı pasif enfraruj sensörler  kullanılmamalıdır.Otomatik kapı sensörleri  dış hava şartlarından etkilenmemelidir,Fotoselli kapı sensörleri cansız cisimleri ( alışveriş arabası , sedye , tekerlekli sandalye vs ) algılayacak tipte olmalıdır.

·       Kontrol ünitesi digital görtegeli olmalıdır.Gösterge yardımı ile kapının açılma –kapanma vs gibi ayarları 1-9 rakam dilimleri arasında ayarlanabilir olmalıdır.

·       Mekanizma motoru en az 24 Volt ,55 W fırcasız DC motor olacaktır.Ve en az  40-50 N kuvvetinde tahrik gücüne sahip olacaktır.

·       Fotoselli kapılarda kullanılan otomatik kapı motoru -20 ila + 70 derece arasında çalışmaya imkan verecek şekilde imal edilmelidir.

·       Fotoselli kapıda kullanılan kontrol ünitesi içerisinde 220 volt çevirici trafo ünitenin içerisinde yer almalıdır.

·       Fotoselli  kapı mekanizmasında tek motorla çalışabilecek güçte enkoderli motor kullanılmalıdır.

·       Radarlı kapılarda her iki kanatta 2 adet olmak üzere 4 adet taşıyıcı tekerlek seti bulunmalıdır. Tekerlek sisteminde ise min.35 mm genişliğinde iki adet ana taşıyıcı tekerlek ve dengeleyici egsantrik mili bulunmalıdır.

·       Fotoselli kapı sisteminde kullanılacak Tüm tekerlekler aşınmaya karşı dayanıklı derlin malzemeden imal edilmelidir.
Fotoselli Kapı mekanizmaları aralıksız 1.000.000 açılma kapanmaya uygun olarak imal edilmiş olmalıdır.

·       Elektrik kesintisi durumunda otomatik kapılar manuel kullanıma uygun olmalıdır.5 Kg lık itme gücü ile açılıp kapanabilmelidir.

·       İstenmesi halinde yangın vs .alarm sistemine  bağlanabilmelidir.

·       Kanatları kapandığında iki kanadın birleşim yerlerinde kaucuk fitil kullanılmalıdır.Kanatlar kapandığında motorun baskısı kanatların el ile zorlanarak açılmasına imkan vermemelidir.

·       Mekanik kilit kullanılmalıdır.Fakat istenmesi durumunda elektronik kilit uygulanabilmelidir.

·       Fotoselli kapı ve otomatik kapı mekanizmalarında şasesin üzerine yada kapıya yakın bir bölgeye uygulanabilen konum secici uygulanabilmelidir. Bu konum  seçici ile yaz- kıs konumu , tek giriş tam açık vs gibi konumlara geçiş sağlanabilmelidir.

·       İstenmesi durumunda kapılar kumanda vasıtası ile açılıp kapanabilir özellikte olmalıdır.
Kapılarda sensörün yanı sıra ekstra güvenlik için bir çift emniyet sensörü kullanılmalıdır.Emniyet sensörünün yerden mesafesi 60 cm ile 80 cm arasında olmalıdır.

·       Otomatik kapılar elektrik kesilmesi halinde bağlanabilecek akü sistemi ile aktif olarak çalışabilecek nitelikte imal edilmelidir.

·       İstenmesi halinde otomatik kapılara kart okuyucu ,buton,şifre cihaz bağlanabilmelidir.

·       Otomatik kapının konfigrasyonunda kullanılan tüm ekipmanlar kullanım hataları hariç 2 (iki ) yıl garanti kapsamında olmalıdır.Üretici fima 10 ( on ) yıl yedek parça bulundurmalıdır