Fotoselli Otomatik Kapı

            Giriş çıkışın anlık ve yoğun alanlarda estetik ve teknolojik çözüm. Tüm kapılarımız 1.000.000 açma-kapama testinden geçmiş olup alternatif kontrol sistemlerine entegre edilebilmektedir.

fotoselli otomatik kapı fotoselli cam kapı

Fotoselli-Kapı-300x225

Japon veya İspanyol mekanizmalı

Mimariye uygun dört farklı mekanizma çeşidi

Proximity card, şifre paneli, parmak izi tanıma gibi güvenlik opsiyonları

İsteğe göre Ral elektrostatik fırın boyalı ve 4+4 Lamine camlı

fotoselli kapı mekanizması

Fotoselli otomatik Kapı Sistemleri, yoğun giriş-çıkış trafiğinin yaşandığı ortamlarda en büyük yardımcınız olur; sağladığı ısı dengesi, hızlı hareket edebilme özelliği, saydamlığı ve estetik özellikleriyle komforu ve mimari uyumu birlikte sunmaktadır

İsteklerinize göre tek veya çift tarafa açılabilir, ölçüleri mekanınızın gereksinimlerine göre özelleştirilebilir fotoselli kapılarda Alman veya Japon MSP ve İspanyol Erreka kontrol üniteleri kullanılmaktadır. Bu üniteler oluşabilecek kazalara karşı programlanmış olup sıkışma veya engellemelere karşı kapının, insanın veya nesnenin zarar görmesini engeller.

Fotoselli Kapı

Ev, mesken gibi kişisel kullanım amaçlarınız için olabileceği gibi giriş ve çıkışların yoğun olarak yaşandığı iş yeri-mağaza girişleri için gerek pratiklik gerekse güvenli geçişler açısından fotoselli kapı son derece ideal bir çözümdür. Fotoselli kapı ürünlerimizde kullandığımız özel profil sistemleri ve tasarımları ile mimari anlamda bir uyum ile bütünlük sağlayarak, kullanım yerlerinde en modern çözümler olarak hizmet vermektedir. Giriş ve çıkışın yoğun olduğu alanlarda tercih edilen fotoselli kapı, mimari anlamda bütünlük ile beraber pratiklik sağlar.

fotoselli kapı mekanizmasıOtomatik kapılar geniş kullanıma sahip kapılardır

Uygulanacak cepheye kolaylıkla konfigure olabilen sistemlerdir. Yapılış şekilleri ile iki hareketli kanat , tek hareketli kanat, iki sabit iki hareketli kanat vs gibi birçok şekillerde uygulanabilirler.Bu özellikleri ile mevcut kapı sisteminin değişiminde kullanıcıya ekstra maliyet getirmezler.Uygulanması için çok ge niş alanlara ihtiyaç duymayan sistemlerimiz , özellikle küçük işyerlerinde manuel kapıların kaybettirdiği alanın geri kazanımında oldukça başarılıdır.Ayarlanabilir sensörü yardımı ile çok dar alanlarda sensör görüş alanı 20 cm mesafeye kadar düşürülerek gereksiz açılıp kapanmanın önüne geçebilen sistemlerimiz  bu özelliği ile küçük işyerleri için mükemmel çözümler sunar.

Mağaza ve nihayi tüketicilere hizmet veren kuruluşlarda güvenlik sistemlerine destek verirler. Özellikle büyük marketlerde tek giriş ve tek çıkış uygulamalarında müşterinin ring hattında tüm mağazanın dolaşılmasına yönlendirirler. Bunu yanında kontrolsüz girişin önüne geçerler. El kullanılmadan giriş çıkış yapılabilmesi avantajı ile bebek arabası ve alışveriş arabası gibi el kullanımın uygun olmadığı durumlarda otomatik kapı uygulaması en uygun çözümdür.

Sağlık kuruluşlarında ve ve gıda imalatı yapılan yerlerde hijyen konusunda verdiği destek yadsınamayacak kadar büyüktür. Her türlü hastalık ve kirin en büyük yayılım unsuru temastır. Otomatik kapılar teması sıfıra indiren sistemler olarak bu konuda rakipsizdirler. Ayrıca kapı kanatlarına cam harici ahşap ve kursun kaplama yapılabilmektedir. Bu özelliği ile hastane ve görüntüleme merkezlerinde radyasyonun içeri hapsolmasında başarısı çok yüksektir.Gıda imalathanelerinde art arda yapılacak iki otomatik kapı ile hava silkülasyonu tamamen kesilebilir. Ürünlerimiz bircok büyük gıda imalathanesinde kullanılmaktadır.

Son yıllarda residance ve diğer site kapılarında da uygulamasını yapmakta olduğumuz kapılarımız apartman girişlerinde de otomatiğe bağlanarak çalışabilme özelliği ile tercih edilmektedir.Dışarıdan girişlerde daireden verilen kuru kontak cihazı ile harekete geçebilen kapılarımız dışarıdan girişlerde de kart okuyucu ve göster-geç sistemlerine kolaylıkla uygulanabilir niteliktedir.

iki hareketli fotoselli kapı

Standart Özellikler

 • Emniyet Fotoseli Ünitesi
 • Aşınmayı Önleyen Özel Çelik Ray
 • SIKIŞMA, ENGELLENME ANINDA ACIL AÇILMA SISTEMI
 • ELEKTRIK AKIMI KONTROL SISTEMI (280 VOLT VE ÜZERINDEKI ANI YÜKSELMELER HARIÇTIR)
 • YANGIN ALARMI AKTIF OLDUĞUNDA TAHLIYE AMAÇLI SADECE IÇERDEN AÇILMA SISTEMI

Opsiyonel Özellikler

 • Entegre kartlı geçiş sistemi
 • Şifreli geçiş cihazı
 • Uzaktan kumandalı kontrol
 • Buton bağlanabilme özelliği
 • Cam Cama açılma kapanma
 • Kart Paneli
 • El sensörü
 • Manuel/Dijital Konum Anahtarı

Fotoselli Kapılar İle İlgili Diğer Sayfalarımız:

fotoselli kapi cesitleriOtomatik kapılar müşterilerin görsel isteklerine tam cevap verirler

Otomatik kapı kanatları ve şasesi özel alüminumdan imal edildiği için boyanabilme özelliğine sahiptir. Otomatik kapılarımız elektrostatik toz boyanın tabanca yardımı ile uygulanmasının ardından yüksek ısı fırınlarında boya sabitleştirilmesi tekniği ile boyanır. Bu teknik sayesinde uzun süreli kullanımlarda herhangi bir boya atması yada kalkmasının önüne geçilir.Tüm otomatik kapılarımız müşterilerimizin uluslar arası RAL kataloğundan yapacağı renk seçimi ile boyanabilir.

Otomatik kapılar ekonomiktir

Otomatik kapılar düşünüldüğünün aksine diğer kapılardan çok daha ekonomiktir.Düşünüldüğünün aksine son yıllarda artan rekabet koşulları ve elektronik imalatçı sayısındaki büyük artış otomatik kapı kurulum maliyetlerini oldukça düşürmüştür.Bunun  yanı sıra kurulum maliyetleri diğer kapı türlerinden bir miktar yukarıda olsa da kendi fiyatını çok kısa sürelerde amorti eden sistemlerdir.Günümüzde iş yerlerinin en önemli gider kalemlerinden birisi ısıtma ve soğutmadır. Otomatik kapılar izalasyon konusunda  başarılı sistemlerdir. Geeksiz yere kapının açık kalması yada tam kapanmaması gibi faktörlerden yaşanan ısı kaybının önüne geçer. Bu avantajı ile yazın klima kışın ise ısıtıcı kaynağının gereksiz sarfiyatının önüne geçer.Bu kayıptan elde edilecek kar ile fiyatını en kısa sürede geri kazandırır. 

Otomatik ve fotoselli kapı sistemlerimiz kullanıldığı mekanlara değer katar 

Günümüzde değişen ve her geçen gün zorlaşan ekonomik rekabet koşullarında mağazacılık kavramında büyük değişiklikler olmaktadır. Bunların en büyüğü ise görselliktir. Otomatik ve fotoselli kapı sistemleri görsel görüntüsü ve şık tasarımı ile daha önce kullanılan cam kapı ve alüminyum kapıdan çok daha gösterişli ve kullanışlıdır.

paslanmaz fotoselli kapı

 Otomatik kapı sistemleri uzun süre kullanıma uygundur

Otomatik kapı sistemleri özel alüminyum alaşimdan ekstrüzyon tekniği ile imal edilmiştir.Alüminyum meteryali uzun süreli kullanım için mükemmel çözümler sunar. Kapılarda kullandığımız şase ( elektronik donanımın  ve mekanik parçaların içinde bulunduğu ana kısım ) minimum 4 mm alüminyumdan imal edilmiş olup güçlü ve dayanıklıdır. Hidrolik kapı sistemlerinde yaşanacak sorunlar otomatik kapılarda yaşanmaz. Hidrolik sistemler hidrolik yağının transferi ile çalışırlar. Hidrolik yağlar ise mevsim şartlarında yoğunluk farkları yaşarlar. Bununla beraber hidrolik mekanizmalı kapıların çalışma şartları mevsimlere göre farklılık gösterirler. Otomatik kapılar ise tüm mevsim şartlarında aynı performans ile çalışırlar.

Otomatik kapılar güvenlidir

Otomatik kapılarda kullanılan camlar diğer kapıların aksine 4+4 lamine camdır. Bu camlar 4 mm iki adet camın özel PVB malzeme ile yüksek basınçta birbirine yapıştırılması ( laminasyon tekniği )ile imal edilirler. Bu özellileri ile kırılıp kesici bir hal alamadıkları gibi en fazla çatlarlar ve kapının açık kalmamasını sağlarlar.